#تبعیض

وقتی نام سالار عقیلی را میشنویم به تبع آن اشعار و قطعات حماسی و ملی را که توسط او به ثمر رسیده است در ذهنمان نقش می بندد ، اما این روزها شرایط و اوضاع و احوال قدری تغییر کرده است ، از همان زمانیکه پای او به شبکه ماهواره ای من و تو باز شد و بعد از واکنش های بی عقبه ای از سوی مسولین او به ایران و جشنواره موسیقی فجر بازگشت.
این موضوع این روزها همه را به این فکر واداشته است که اگر به جای سالار عقیلی یک خواننده ی پاپ قرار داشت ، بعد از آن عکس ها در کنار مجریان من و تو چه عواقبی در ایران انتظارش را می کشید و چه مدت ممنوع الکاری در کارنامه ی هنری اش ثبت می شد؟
این فکر معقول این روزها به ذهن نابغه تنظیم ایران به واسطه ی ممنوع الکاری برادرش خطور و به شدت او را ناراحت کرده است که چگونه میشود از بین تمامی خوانندگان پاپ و سنتی مجاز کشور که آثارشان بدون اجازه از سایت رادیو جوان و شبکه های ماهواره ای منتشر شده است ، فقط زانیار مشمول این ممنوعیت می باشد و او باید ثابت کند که با آنها همکاری نداشته است و بدون اجازه آثار او را منتشر کرده اند اما امثال سالار عقیلی ها باید از چنان مصونیتی برخوردار باشند که طبق قانون کشور فرانسه با آنها برخورد شود و با امثال زانیار خسروی طبق سلیقه مسولین.
شاید هم حق با زانیار باشد که مثل سالار عقیلی انسان ساده و از همه جا بی خبری نیست که غافلگیر بشود، بلکه بسیار باهوش است و هر اتفاقی هر جایی بیفتد زیر سر او بوده است آن هم عمدا و آگاهانه.
ظاهرا آگاهانه این است که آثار زانیار از رادیو جوان و شبکه های ماهواره ای آن هم بدون اجازه پخش شود و حق او ممنوع الفعالیتی باشد و از همه جا بی خبری یعنی حضور سالار عقیلی در شبکه من و تو ، که این روزها همه میدانند هدف آن شبکه چیست اما خواننده ی ملی و مطرح کشور ایران که بارها از خط قرمز های مشخص نظام هم فراتر رفته است از آن اطلاع ندارد و به ایران باز میگردد و برای طرفدرانش به اجرای برنامه میپردازد.
اما طرفداران زانیار هنوز هم باید در انتظار بر طرف شدن ممنوع الفعالیتی خواننده ی مورد علاقه شان باشند تا شاید در واپسین روزهای زمستانی سال ۹۴ صدای گرم خواننده ی مورد علاقه شان مهمان جان دلهایشان شود.
مقصود سیروان از انتشار حرف های ناگفته اش که به این بهانه سر ریز شد خصومت با شخص خاصی نبود و تنها واقعیتی را بازگو کرد که تاکنون گریبان بسیاری از خوانندگان پاپ کشورمان را گرفته است ، هدف او تنها دریافت یک پاسخ صریح و سریع به این شرایط حاکم بر هنر موسیقی پاپ ایران بود نه دشمنی با سالار عقیلی و سنگ اندازی جلوی پای او.
برای شخصی مانند سیروان که به موفقیت های زیادی در عرصه موسیقی دست پیدا کرده است این پوچی ها بی معنی ست و پشت هر رفتار و گفتار او فکری معقول نهفته است که بدنبال پاسخ های منطقی ست نه توجیحاتی که تنها هدفشان از سر گذراندن آن مطلب است.
جامعه ی موسیقی ایران برای جاودانگی هم به خوانندگان پاپ و هم به خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی احتیاج دارد ، اما قدری رعایت عدالت در این دو سبک متفاوت ، باعث ایجاد سوء تفاهم میشود.
برداشت های نادرست از یک حرف درست و منطقی کاری ست که درخور یک ملت فهیم و با فرهنگ نمی باشد ، قدری برای حرفهای یکدیگر احترام قاءل شویم ، با فحاشی در زیر پستهای یکدیگر و زدن عینک بد بینی به حرفهای یک شخص به هیچ چیز نمیتوان دست یافت.
نویسنده:نسیم احمدی

Share
2 پاسخ
 1. FA-sir1
  FA-sir1 میگه:

  مرسی ک هستین…واقعا به بهترین شکل ممکن حرف دل مارو زدید…..خیلی خوشحالم ک مسئولان این سایت اینقدر بادرک و دید سطح بالایی هستن…
  مرسی ک واسه دل به درد اومده تموم ما هوادارا و آقای خسروی اینقدر ارزش قائلید….
  خداروشکر میکنم واسه بودنم تو این سایت….خداقوت..یاعلی ♥

  پاسخ
 2. سحر راد
  سحر راد میگه:

  منو دوسته سیروانیستم میگیم: این همه جنجالی که سالار عقیلی به پا کرد واسه این بود که اسمش بیفته سر زبونا تا آلبومش که فردا منتشر میشه!
  سریع فروش بره ?
  مثل حرفه رشیدپور در برنامه “دید درشب” به سیروان گفت
  کی بود!کی بود؟ آلبوم رو برن مردم بخرن
  چه کارایی میکنن و چه فکرایی دارن ? متاسفم!

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *