ده سال از انتشار اولین آلبوم سیروان خسروی می گذرد

در اواسط مرداد ماه  سال ۱۳۸۴ آلبومی با عنوان تو خیال کردی بری  منتشر شد خواننده ی این آلبوم سیروان خسروی بود نامی آشنا در آهنگ سازی اما نامی نه چندان آشنا در خوانندگی پس از موفقیت های زیاد در آهنگ سازی خوانندگی  ریسک بزرگی بود  که این آلبوم  موفقیت خوبی برای او به ارمغان آورد.

او با ارایه ی آهنگ هایی جدید که با سلیقه ی خیلی ها هم خوانی داشت و بر گرفته از سبک موسیقی لاتین  بسیار مورد توجه قدیمی تر ها قرار گرفت و با استقبالی بسیار خوب رو به رو  شد . اما ابن آلبوم مورد انتقاد هم قرار گرفت برخی این آلبوم را نمی پسندیدند دلیل آن نیز تازه بودن سبک این آلبوم بود که به موسیقی های پیشین شباهت نداشت  این آلبوم سبک جدید ۸/۶ داشت که برای آن زمان تغییری بسیار جدید و سنگین بود . اما بر خلاف پیش بینی ها، این آلبوم  موانع سر راهش را به خوبی پشت سر گذاشت .

 این آلبوم دارای ۹ ترک بود که هرکدام حس و حال مختص خودش را داشتند

۱-       بهاره من

۲-      توخیال کردی بری

۳-      لحظه های بی تو بودن

۴-      حرف آخر

۵-       تک درخت تنها

۶-      تو خیال کردی بری( رمیکس)

۷-       بارون

۸-       نامه ای از آسمان

۹-       رسم دنیا (حسرت)

بهار من، قطعه ای بسیار شاد و قوی بود. سبک جدیدی که در آن به کار رفته بود مورد پسند اکثر طرفداران وی قرار گرفته بود اما پر طرفدارترین آهنگی  که در این آلبوم می درخشید ترک تو خیال کردی بری بوددر این ترک نیز همان سبک  حفظ شده بود بیشترین توجه را به خود جذب می کرد ۷ سال بعد این ترک دوباره منتشر شد و از ترک ال خوش تر درخشید.

 این آلبوم اول به صورت نوار کاست پخش شد اما به دلیل تقاضای زیاد  بر روی CD  هم تکثیر شد. حال ۱۰ سال از انتشار این آلبوم می گذرد این آلبوم ممکن است از یاد خیلی ها رفته باشد اما استارتی بود برای تغییر، تغییری که نسل ها رو از هم جدا کرد تغییری که باعث شد موسیقی ایران قدم به سمت جلو بردارد این آلبوم در آن زمان یکی از بهترین ها بود.

 

 

 

نویسنده غزاله پروینی

Share